Perfi

10 eksiarvamust laenude kohta ja kuidas mitte üle maksta

10_eksiarvamust_laenude_kohta_ja_kuidas_mitte_üle_maksta

Laenude võrdlemise platvormi www.altero.ee abil saab iga potentsiaalne laenuvõtja võrrelda eri laenuandjate pakkumisi ning teha enda jaoks sobivaim ja soodsaim valik. Palusime Altero.ee juhil Taavi Mägil nimetada platvormi kasutajatega suhtlemisest saadud kogemuste põhjal kõige levinumad eksiarvamused laenude kohta.

Eluaseme ost või remont, auto soetamine ja muud suuremad ostud panevad laenuvõtja keerulise valiku ette: kuhu laenu taotlemiseks pöörduda?

Turul on väga palju pakkumisi ja sama arvukalt tegureid, mis teenuste hindu mõjutavad. Et teha parim valik, tuleks läbi käia kõik pangad, täita terve virn pabereid, koguda kokku tohutul hulgal andmeid…

Paljud meist ei ole valmis kulutama oma väärtuslikku aega ja valivad seetõttu esimese ettejuhtuva pakkumise, kaotades sellega paraku ilmselt tuhandeid eurosid.

Laenude võrdlemise platvormi www.altero.ee abil saab iga potentsiaalne laenuvõtja võrrelda eri laenuandjate pakkumisi ning teha enda jaoks sobivaim ja soodsaim valik. Palusime Altero.ee juhil Taavi Mägil nimetada platvormi kasutajatega suhtlemisest saadud kogemuste põhjal kõige levinumad eksiarvamused laenude kohta.

Niisiis, esimene eksiarvamus: kodupangas on tingimused alati kõige paremad

Mitte alati! Tõsi on see, et kui võtate laenu kodupangast, ei pea te esitama lisadokumente ega kulutama aega konto avamisele ja muudele formaalsustele. Kui aga pöördute mõnda teise panka, võib rahaline kokkuhoid olla märkimisväärne, kui võtta arvesse nii intressimäär kui ka muid kulud, mis on seotud laenu väljastamise või liisingu vormistamisega. Selliste kulude suurus võib oleneda laenuvõtja finantsolukorrast, laenu eesmärgist, ettevõtte tegevusstrateegiast ja finantseerimisasutuse teenusevalikust.

Teine eksiarvamus: pensionärid ja teised väikese sissetulekuga inimesed ei saa võtta väikelaenu ega liisida autot

Laenu saamiseks on sissetuleku regulaarsus olulisem selle suurusest. Seejuures ei tohi igakuine makse ületada 50% kogusissetulekust. Iga laenuandja hindab ise, millist laenu ja mis tingimustel ta kliendile pakkuda saab. Võimalusi selleks on väga palju.

Kolmas eksiarvamus: Väikelaen on kõige kallim laenuliik

Ehkki väikelaenude intressimäärad on kõrgemad kui kodulaenul või autoliisingul, on need laenud odavamad kiirlaenudest või pankade pakutavatest krediitkaartidest. Positiivne on see, et väikelaenu saamiseks ei ole vaja tagatist. Seetõttu on see laen hea valik suuremate ostude tegemiseks või näiteks eluaseme remondiks.

Neljas eksiarvamus: kiirlaene tuleb karta kui tuld

Kiirlaenud on kõige kättesaadavamad, kuid samas kõige kõrgema intressimääraga laenud. Seda laenu võib kasutada juhul, kui on kiiresti vaja suhteliselt väikest summat, näiteks 1000 eurot. Kiirlaen on sobiv variant juhul, kui teate, et suudate selle kiiresti tagasi maksta. Soovitan vältida olukorda, kus kiirlaenude võtmine või krediitkaardi limiidi ületamine muutub harjumuseks ning kiirlaenu tagasimaksmiseks võetakse uus kiirlaen.

Viies eksiarvamus: laenu ei ole mõistlik enne tähtaega tagasi maksta

Hoopis vastupidi – see on mõistlik ja soovitatav! Laenuandja arvestab intressi põhisumma täieliku tagastamise päevani, nõudmata sageli seejuures leppetrahvi või tulevasi intressimakseid.

Kuues eksiarvamus: Väikelaenu saamiseks peab olema laitmatu krediidiajalugu

Laenu võib saada ka inimene, kes on varem tagasimaksetega viivitanud. Kuid sellisel juhul tuleb arvestada võimalusega, et laenusumma on soovitust väiksem ja intressimäär kõrgem, sest laenuandja silmis on tegemist kõrgema riskiga kliendiga.

Seitsmes eksiarvamus: Väikelaenu saab võtta või liisingut vormistada ainult pangas

Eestis tegutseb 60 krediidiasutust, mis kuuluvad nii pangandus- kui ka pangandusvälisesse sektorisse. Enne laenu vormistamist soovitame tungivalt kontrollida, kas konkreetsel laenuandjal on litsents ja kas ta vastab Eestis kehtivatele turustandarditele.

Kaheksas eksiarvamus: laenuandjate pakkumised on üsna sarnased

Pakkumised võivad oluliselt erineda, isegi kuni paari tuhande euro võrra. Krediidi kulukuse määra mõjutavad laenuandja kehtestatud intressimäär, lepingutasu ja muud tasud, sest mõned laenuandjad võtavad lepingu haldamise eest lisatasu. Kõiki aspekte tuleb hoolikalt kaaluda. Siin tuleb appi laenude võrdlemise platvorm www.altero.ee.

Üheksas eksiarvamus: tavaline inimene ei suuda nendest üksikasjadest niikuinii aru saada

Laenude võrdlemise platvorm Altero.ee teeb selle töö teie eest ära. Platvormi abil leiate enda jaoks mugavalt, kiiresti ja tasuta potentsiaalselt kõige sobivama lahenduse. Klient peab üksnes sisestama põhiandmed ja saab seejärel umbes tunni jooksul pakkumise laenuandjatelt, kes oma teenuseid platvormil tutvustavad. Kliendil jääb üle vaid teha oma valik ja vormistada laenuleping otse panga või muu krediidiasutusega. Lepingu saab vormistada digitaalselt.

Kümnes eksiarvamus: sellele teenusele tuleb peale maksta

Laenude võrdlemise platvormi Altero.ee teenus on tasuta – klient ei maksta platvormile tehingu eest mingit lisatasu.

Altero finantsvõrdlusplatvorm on kiiresti arenev idufirma, mis asutati 2016. aastal Lätis, alustas 2019. aastal tegevust Leedus ja selle aasta kevadel Eestis. Altero platvormil on üle 120 000 kliendi ja Balti riikides on platvormil üle 60 laenuandjast partneri.

Jaga artiklit:

Loe veel: